poniedziałek, 26 października 2015

Uśmiech klauna - fragment powieści pt. "Qwerty: Zagubiony w Czasie" (tom II)


-Czas na prezenty! – zawołał pan Sandbanks. – Czekaliśmy na ciebie, Qwerty, nie myśl, że to cię ominie – zaśmiał się, a chłopiec odpowiedział mu tym samym. Ange i Bella zajęły się rozdawaniem wszystkich upominków; każdy dostał całą ich górę i trochę to trwało. Qwerty spojrzał na stos toreb i pakunków ze swoim imieniem i uśmiechnął się. Nie mógł uwierzyć, że teraz, trochę ponad rok od czasu, gdy trafił na Pilsdon Drive, miał aż tylu przyjaciół. Przypomniał sobie, jak samotnie czuł się w wakacje zeszłego roku i dreszcz przebiegł go po plecach. 


             Nagle jego uwagę przykuła jedna, mała paczka. Owinięta była w granatowy papier bez żadnego nadruku, przewiązana czarną wstążką. Sięgnął po nią, marszcząc nieco czoło i rozwiązał supeł, rozrywając papier. Pod spodem zobaczył białe, gładkie pudełko. Zmarszczka na czole pogłębiła mu się, ale zdecydowanym ruchem otworzył je i wyjął to, co było w środku.

             W palcach trzymał pokaźnych rozmiarów bombkę na choinkę. Bombka była dość ciężka i miała kształt twarzy klauna. Jego wymalowany ostrym, czerwonym kolorem uśmiech był najbardziej groteskową rzeczą, jaką w życiu widział. Klaun wydawał się mu grozić, wykrzywiając się w złośliwym grymasie. Po drugiej stronie bombki złotymi literami z zawijasami wypisane było:

„Wesołych Świąt, Seymore”

             Qwerty skrzywił się i jeszcze raz popatrzył na przedmiot. Kto mógłby mu podarować takie szkaradztwo? Nie wyobrażał sobie, aby ktokolwiek z jego znajomych uważał, że taki prezent jest w dobrym guście… Już miał włożyć bombkę z powrotem do pudełka, gdy w jednej sekundzie coś go zaalarmowało. Odruchowo wyrzucił ją w powietrze i, jak w zwolnionym tempie, zobaczył, jak jadowicie wykrzywiona twarz pęka na miliony drobnych kawałków, a coś w środku wybucha. Płomienie zaczęły rozprzestrzeniać się w powietrzu nad stołem; jeszcze chwila, a siła eksplozji miała uderzyć w salon Sandbanksów... 


Darmowy ebook dostępny tutaj:

"Qwerty: Historia" - TUTAJ
"Qwerty: Zagubiony w Czasie" - TUTAJ

Zapraszam też na stronę internetową Qwerty'ego: LINK

oraz Facebook: http://www.facebook/QwertySeymore

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz