sobota, 26 grudnia 2015

WSPÓŁPRACA I KONTAKT

Książki i artykuły


Na swoim kącie mam dziewięć publikacji książkowych w języku polskim i angielskim. Do tego dochodzą krótkie historie w dwóch zbiorach opowiadań oraz artykuły, m.in. w brytyjskim magazynie "The Wessex Muse Magazine" (publikowanym w hrabstwie Dorset, UK) oraz na  portalu infolinia.org. Prowadzę obecnie dwa osobiste blogi: w języku polskim (www.monikaszostek.blogspot.co.uk) oraz w języku angielskim (www.monikaaszostek.blogspot.co.uk). Seria książek o przygodach Qwerty'ego Seymore'a (pierwsza składa się z pięciu części) wciąż szuka polskiego wydawcy. Jeśli zaś zaciekawi cię któryś z artykułów na tym blogu i masz ochotę nawiązać współpracę dziennikarską, daj znać (detale kontaktowe poniżej).


Lista opublikowanych książek (linki): 


W 2016 roku rozpoczęłam także współpracę z "Gońcem Polskim" - najpopularniejszym  bezpłatnym tygodnikiem dostępnym na terenie Londynu i w ośrodkach polskich w Wielkiej Brytanii. Jego nakład wynosi 40 000 egzemplarzy, zaś sam tytuł istnieje od 12 lipca 2002 roku. Piszę dla jego wersji internetowej, czytanej przez brytyjską Polonię w całym kraju. 

Lista opublikowanych artykułów (linki): 


Blogi i blogerzy


Mój blog rozwija się szybko i staram się poświęcać mu regularnie jak najwięcej czasu i energii. Z przyjemnością poznaję też teksty innych blogerów, więc jeśli prowadzisz interesujący blog, chętnie poczytam i napiszę o nim w mojej sekcji "Rekomendacje", która zyskuje na popularności. Piszę tu o wszystkim, co mi się podoba. Najbardziej lubię posty - "zestawienia", gdzie przedstawiam kilku blogerów czy moich ulubieńców-artystów danej kategorii.Polecane wpisy: W którejkolwiek z powyższych spraw - lub po prostu po to, by się przywitać - skontaktuj się ze mną mailowo: monika.szostek@hotmail.co.uk. 

Tłumaczenia


Pisanie to moje hobby. Z zawodu natomiast jestem tłumaczem języka angielskiego - z wieloletnim doświadczeniem w różnych branżach. Więcej informacji oraz detale kontaktowe TUTAJ.


Kwalifikacje: 

MA (mgr) Applied Linguistics, University of Southampton, Southampton, UK (2010)
BA Hons (licencjat) Media Writng, Southampton Solent University, Southampton, UK (2009)
City & Guilds level 3 Travel & Tourism, Bournemouth & Poole College, Bournemouth, UK (2006)
CAE (Cambridge Advanced Exam) in English Language (2005)
1 komentarz:

  1. Witam serdecznie - dziękuję za publikację posta na Pani blogu o tytule "Zakaz aborcji w Polsce". Cieszę się, że istnieją działacze, tacy jak Pani, którym leży na sercu los narodu polskiego. Pozdrawiam ciepło :)
    Dorothy Bowks

    OdpowiedzUsuń