środa, 16 grudnia 2015

Grzegorz "Gino" Nita - człowiek, który jako pierwszy narysował Qwerty'ego (i nie tylko!)

Qwerty Seymore pojawił się na świecie na początku tego tysiąclecia. Jego wizerunki zaś zostały stworzone w 2015 roku i od razu je polubiliście - najpierw uśmiechniętą fizjonomię chłopca, potem paczkę jego przyjaciół i rodzinę Gibble'ów. Najwyższa pora więc, abyście poznali bliżej utalentowanego rysownika, który specjalnie dla was stworzył postacie. Jest nim polski twórca komiksów, w wielu kręgach dobrze znany jako autor Banzaja - Grzegorz "Gino" Nita. 
Od lewej: Qwerty Seymore, Ange Sandbanks i państwo Gibble

A to sam twórca - Grzegorz "Gino" Nita
Gina znam jeszcze z liceum - wraz z całą paczką w ostatnim roku szkoły byliśmy regularnymi bywalcami na Dekabrystów w Częstochowie, dopóki nam wszystkich barów  nie polikwidowali (gwoli wyjaśnienia - nie z naszej winy, ale z powodu rozrób na Juwenaliach). Przez trzy lata szkoły miałam nadzieję, że on i moja dobra znajoma w końcu zrozumieją, że są dla siebie idealni - ku mojej radości zorientowali się, teraz są już dawno po ślubie i mają śliczną córę.

Widzicie więc, że gdy tylko potrzebowałam ilustracji, doskonale wiedziałam, do kogo się zwrócić.

Jego najnowsze dzieło, zatytułowane "BANZAJ Kniaziówna Eryka" (Słowiański Western Kung-Fu), dedykowane właśnie Marcie i Emilii, to rezultat wieloletniej pracy. W październiku 2007 Gino założył bloga, rysując planszę po planszy, w kolorze. Jak mówi sam twórca: "Historia uciekającej kniaziówny powstawała na luzie, bez planów i sztywnego scenariusza. (...) Historia rozwijała się swobodnie w miarę rysowania i wtem! okazało się, że wyjdzie gdzieś z 80 stron."

Banzaj. Rysunek: Grzegorz Nita
W końcu jednak Grzesiek podjął decyzję o zakończeniu historii, dokładając przy tym kilkanaście stron dobrego mordobicia, "jak w dobrym filmie z Jackiem Chanem", po czym umieścił projekt na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl (więcej o akcji możecie dowiedzieć się TUTAJ). Rezultat - kolorowy album z 84 stronami pierwszorzędnych rysunków, dopracowanych z humorem i prawdziwym talentem.

Ujęcie z komiksu "Banzaj. Kniaziówna Eryka". Rysunek: Grzegorz Nita
Sama historia opowiada o księżniczce Eryce, która ucieka przed swoim niecnym wujem - po śmierci ojca Eryki wymyślił on sobie, że zagarnie tron w Gnieździe. Podstępny stryj jednak nie odpuszcza - wysyła za nią w pogoń groźnych zbirów - co jeden, to gorszy. Na swojej drodze Eryka i jej leciwy opiekun napotykają Banzaja - najlepszego wojownika kung-fu, jakiego tylko możecie sobie wyobrazić, podróżującego ze swoim wiernym compadre, Kermitem. To wszystko skutkuje zabawnymi - i niebezpiecznymi! - konsekwencjami, tym bardziej, że Eryka jest nie tylko rozpieszczona, ale także diabelnie uparta...

Więcej o Banzaju możecie znaleźć na blogu Grzegorza Nity: http://banzaj.blogspot.co.uk - gorąco polecam.

Banzaj i Kermit. Zajrzyjcie koniecznie na bloga: www.banzaj.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz