Znacie już Donalda Gibble'a - to wuj Qwerty'ego, handlarz nieruchomości, który niegdyś służył w marynarce brytyjskiej. Nie zabawił tam jednak długo, ponieważ jego obecny zawód jest prawdziwym powołaniem pana Gibble'a - sprzedaż domów wychodzi mu nadzwyczaj dobrze. Skuteczny w swojej pracy, równie skutecznie zatruwa nielubianemu siostrzeńcowi życie. Z drugiej strony, Qwerty też nie pała do swojego wuja przesadną sympatią. Oto Donald Gibble, tym razem kreski Huberta Ronka.
Donald Gibble ("Qwerty: Historia") Rysunek: Hubert Ronek |
Donald Gibble to wielki facet o okrągłej, nieco świńskiej twarzy; na widok siostrzeńca zawsze się nadyma i czerwieni z hamowanej złości. Niestety, Qwerty już samą obecnością źle na niego działa - obaj z chęcią trzymali by się od siebie na dystans jak stąd na Antarktydę... Donald zwykle chodzi w garniturach, spod których wystaje mu okrągły, duży brzuch - rezultat jego ulubionej diety, złożonej przeważnie z hamburgerów, keczupu i ukochanego napoju - piwa (mimo, że jego żona, Adela, stara się, by jadł zdrowo, on uparcie odmawia spożycia warzyw - chyba, że są przykryte bekonem i najlepiej usmażone). Ma blond włosy, niebieskawe oczy i w ogóle jest ogromny... Ma się wrażenie, że zawsze zajmuje całą przestrzeń wokół siebie.
Hubert Ronek, autor powyższego, to polski twórca i ilustrator, którego miałam przyjemność już przedstawić. Ma na swoim koncie takie tytuły jak "Sieciaki", "Przypadki Tarantuli", "Ada, Junior i Prat". Publikował dla wielu czasopism, w tym magazynu dla dzieci "Kumpel". Jego najnowszym dziełem jest nowa seria komiksowa (złożona z czterech części) zatytułowana "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939 - 1945", stworzona we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, a mająca służyć m.in. celom edukacyjnym.
Okładka jednego z tomów Antka; rysunki w wykonaniu Huberta |
Hubert zainteresował się serią Qwerty'ego i dzielnie przebrnął przez przygody wyjątkowego nastolatka. W jego wykonaniu mieliśmy już przyjemność oglądać Asqualora (szczegóły TUTAJ, rysunek poniżej).
Asqualor, w wykonaniu Huberta Ronka |
Obecnie Hubert mieszka w Lublinie, gdzie niedawno otrzymał jedno z 18 stypendiów przyznanych przez Prezydenta Miasta Lublin na realizację w 2016 r. projektów z zakresu upowszechniania kultury (więcej szczegółów TUTAJ - KLIKNIJ). Jak widać, ma co robić, ale wcale nie zamyka się na ciekawą współpracę - w razie chęci nawiązania takowej, można się z nim skontaktować mailowo pod adresem hubertronek@interia.pl.
Zapraszam do polubienia "Wojennej Odysei Antka Srebrnego 1939-1945" na Facebooku - TUTAJ. Prace Huberta można też podziwiać na następujących stronach:
Plansza "Przypadków Tarantuli" autorstwa Huberta Ronka Źródło obrazu: TUTAJ |
Wow. Szczerze, to mnie zatkało. Ale widzę, że postacie zostały ciekawie wykreowane. ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie! ;)
http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/
Zatkało pozytywnie...? :-)
UsuńBardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń