czwartek, 14 stycznia 2016

Czy znacie już Josha? - Ferguson autorstwa Grzegorza Like

Nemesis i wróg Qwerty'ego, który od samego poczatku i właściwie bez powodu nie znosi nowego ucznia Corfe Hills. Ze swoją paczką dokucza młodszym i słabszym, bo może. Jest w drużynie rugby, ale ma na pieńku z dyrektorem szkoły. Wszyscy wiedzą, kim jest Josh Ferguson. I Qwerty Seymore także dowiaduje się bardzo szybko... 

Josh Ferguson ("Qwerty: Historia") Rysunek: Grzegorz Like

Josh Ferguson, jeden z bohaterów książki "Qwerty: Historia", regularnie pojawiający się w późniejszych tomach, to osiłek, który lubi znęcać się nad innymi. Ma 13 lat, żółte paznokcie, bo pali po kryjomu papierosy, o czym zresztą wszyscy wiedzą. Uśmiecha się trochę jak żaba i nie wygląda na zbyt mądrego... A jednak jest o wiele inteligentniejszy niż reszta jego paczki  zabijaków, co wcale nie dodaje mu rozsądku. Włosy ma krótkie, ostrzyżone niemal na zero; chodzi w bluzach z kapturem i najlepiej w dresach. 

Josha trudno lubić, ale i on kształtuje losy naszego głównego bohatera. Czy jednak stoi on po stronie tajemnicznych wrogów Qwerty'ego? Czy to dlatego nienawidzi chłopca? Kim tak naprawdę jest Ferguson? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w serii powieści o Qwertym Seymorze. Darmowe ebooki są dostępne na stronie beezar.pl: 

"Qwerty: Historia" - KLIK

"Qwerty: Zagubiony w Czasie" - KLIK

"Qwerty: Kod Honoru" - KLIK 


Wraz z Joshem, przedstawić chcę Grzegorza Like, autora powyższego rysunku. To kulturoznawca; z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania rysownik. Jest krakowskim korespondentem warszawskiego portalu Magazyn.pl, gdzie od przeszło dwóch lat zajmuje się konstruktywną krytyką literacką i relacjonowaniem krakowskich festiwali. Z teatrem połączyła go współpraca w ramach pisania scenariuszy do komediowego projektu "Noce Waniliowych Myszy" realizowanego przez Teatr Barakah. Noce Waniliowych Myszy (już od 25 lutego w Krakowie) to spektakle z elementami kabaretu i musicalu.

Portfolio jego prac można znaleźć na stronie internetowej: https://greglike.carbonmade.com, a sam Grzegorz jest "do wynajęcia", jeśli tylko macie potrzebę stworzenia fantastycznych obrazów do dowolnego projektu. Poniżej znajdziecie kolejny przykład jego twórczości, który osobiście bardzo mi się podoba. Polecam!

Rysunek: Grzegorz Like

Przypominam także o trwającym konkursie styczniowym, gdzie macie okazję stworzyć własne podobizny głównych bohaterów książek - więcej informacji TUTAJ.Książki z serii Qwerty'ego są dostępne jako darmowe ebooki na stronie beezar.pl:

"Qwerty: Historia" - KLIK

"Qwerty: Zagubiony w Czasie" - KLIK

"Qwerty: Kod Honoru" - KLIK 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz