piątek, 8 stycznia 2016

KONKURS! - Narysuj ulubionego bohatera powieści i wygraj nagrody

Nadszedł czas na kolejny konkurs związany z Qwertym Seymorem. W tym miesiącu będzie wyjątkowo, bo pomysł na niego poddaliście mi Wy, a dokładniej jedna z moich znajomych czytelniczek i recenzentek, Barbara. Otóż po przeczytaniu wszystkich dostępnych części Qwerty'ego ("Qwerty: Historia", "Qwerty: Zagubiony w Czasie" oraz "Qwerty: Kod Honoru"), poszła w ślady dwóch rysowników Qwerty'ego - Grześka i Huberta, i przygotowała swoją wariację na temat jednego z bohaterów - Troya (więcej o Troyu TUTAJ). 
Rysunek: Barbara K. CornusowoBardzo mi się to spodobało i dlatego zachęcam Was i Wasze pociechy do przygotowania rysunku Waszej ulubionej postaci, obojętnie jaką techniką: ołówkiem, długopisem, kredkami, węglem, mazakiem, w formie elektronicznej, farbami - jak tylko chcecie. Może być realistycznie, może być karykatura... Wszystko, co musicie zrobić, to przeskanować lub zrobić zdjęcie rysunkowi i przesłać go na poniższy adres mailowy:

monika.szostek@hotmail.co.uk. 


Rysunki z radością umieszczę na moim blogu, a pomiędzy wszystkimi uczestnikami zostaną rozlosowane dwa piękne, ręcznie wykonane przez Panią Olę komplety biżuterii - kolczyki oraz naszyjnik. Rękodzieło za rękodzieło.Konkurs potrwa do 31 stycznia 2016 roku, a losowanie nagród nastąpi 1 lutego. Nagrody zostaną wysłane pocztą. Do panów małych i dużych - komplety dotrą do zwycięzców tuż przed walentynkami... Taka sugestia. ;)

Pod spodem opisy bohaterów - możecie przedstawić swoją wersję już istniejących lub wybrać takich, którzy jeszcze nie zostali narysowani! :)

Zapraszam do zabawy!


BOHATEROWIE KSIĄŻKI "QWERTY: HISTORIA"

Qwerty Seymore – 13 lat, czarne włosy, krótkie, ale trochę odstające, bo go ciotka do fryzjera od miesięcy nie zabrała… raczej chudy. Brązowe oczy, bardzo ciemne, jak się zdenerwuje, to czarne. Za duże ubranie, bo mu nie kupili dobrego i ma po kuzynie, w tym za dużą szkolną bluzę. Twarz lekko pociągła, bardzo miły uśmiech, jak się chce uśmiechać, ale z reguły nie chce, bo mieszka z Gibble’ami.Angelina Sandbanks – KOLEŻANKA QWERTY’EGO, mysie, proste włosy do ramion, zielone oczy, trochę odstające uszy, ale nie bardzo, niewysoka, również 13 lat, na co dzień chodzi w potarganych trampkach i ogrodniczkach, wesoła, szeroki uśmiech, rumiana i generalnie okaz zdrowia. W szkole prezentuje się w idealnym mundurku (bordowa bluza, koszula z kołnierzykiem, spódnica w kratkę, białe skarpetki i wypucowane buty).Donald Gibble – WUJ QWERTY’EGO, wielki facet o okrągłej, nieco świńskiej twarzy, na widok siostrzeńca zawsze się nadyma i czerwieni z hamowanej wściekłości; chodzi w garniturach, spod których wystaje mu okrągły, duży brzuch, ma blond włosy, niebieskawe oczy i w ogóle jest ogromny i ma się wrażenie, że zawsze zajmuje całą przestrzeń wokół siebie.

Adela Gibble – CIOTKA QWERTY’EGO, ciemny blond włosy, pociągła, końska twarz, kiedyś bardzo przystojna kobieta, teraz się trochę postarzała i nabrała gorzkiego wyglądu, szczególnie na widok swojego siostrzeńca; zaciśnięte usta i w ogóle trochę wiedźmowata.


Sebastian i Dolores Gibble – KUZYNI QWERTY’EGO, bliźniaki, blond włosy, Dolores ma anielski wygląd z kręconymi loczkami i lekko zadartym nosem, a Sebastian byłby całkiem przystojny, gdyby nie fakt, że ma równie świński wyraz twarzy jak jego ojciec; oboje mają niebieskie oczka i wredny wyraz twarzy.


Roger Sandbanks – OJCIEC ANGELINY, lekko posiwiały, krępy facet, który musi do pracy chodzić w krawacie i go nie lubi; „krępy mężczyzna. Jego wesołe oczka przesłaniały szkła okularów. Miał szerokie usta, trochę odstające uszy i blond włosy, miejscami lekko rudawe, a posiwiałe na skroniach. Ubrany był w marynarkę i jasnoniebieską koszulę. Pod szyją uwiązany miał szary krawat, który właśnie rozplątywał, jakby go dusił.”

Terry Sandbanks – MATKA ANGELINY, trochę tak jak Ange, tylko ma brązowe, równo podcięte włosy i lubi ogrodnictwo.

John White – PRZYJACIEL SANDBANKSÓW, w średnim wieku, siwy, krótko ostrzyżony, wygląda trochę jak wojskowy, ubiera się w jeansy i skórzaną kurtkę oraz porządne koszule, krzaczaste brwi, przenikliwe spojrzenie, wysportowany, szeroki w barach i w ogóle przeciwieństwo wuja Gibble’a.

Lisa McConell – PRZYJACIÓŁKA ANGELINY, ruda, żywiołowa, z piegami, raczej niska i bardzo wygadana.Gemma Stoner – PRZYJACIÓŁKA ANGELINY, czarnoskóra koleżanka Lisy, czarne włosy, kręcone, ciągle kłóci się z Lisą, ale bardzo się lubią.Jerry Baker – KOLEGA ANGELINY, pucołowaty chłopiec, ciemne blond włosy, ciągle mu się dostaje od bandy Fergusona, przygrubawy i generalnie trochę niezdara.Lilly Bliss – PRZYJACIÓŁKA ANGELINY, złocistowłosa koleżanka Angeliny, orzechowe oczy, rumiana, lekko poetyczny wygląd, szeroki, miły uśmiech, za który nie da jej się nie lubić; drobna i filigranowa, i w ogóle marzenie każdego faceta w wieku lat 13.Josh Ferguson – osiłek, żółte paznokcie, bo pali papierochy po kryjomu, wielki, uśmiecha się jak żaba, inteligentniejszy niż reszta jego paczki, ale dużo się krzywi i generalnie lubi bić słabszych i im dokuczać. Włosy krótkie, ostrzyżone niemal na zero; łazi w bluzach z kapturem i najlepiej w dresach.

Mark Hopkins – wysoki, chudy rudzielec z piegami, wygląda jak szczapa, albo jak „nietoperz pochlapany czerwoną farbą”. Odstające uszy.

Fred Stewart – osiłek o kwadratowej twarzy; gdyby dyskietka miała oczy, nos i grube usta, wyglądałaby jak Stewart… z tą różnica, że dyskietka może więcej zapamiętać. Generalnie wygląda trochę, jakby ktoś spłaszczył mu twarz patelnią i wyciągnął z niej nos.

Derrick Lindsey – gęsta strzecha włosów na głowie, szare, lekko zezowate oczy, trochę złośliwe, twarz przypominająca kawał tłustej pieczeni; trochę taki American macho…

Asqualor – WRÓG QWERTY’EGO, KTÓRY CHCE OD ZAWSZE GO ZABIĆ ALBO ZREKRUTOWAĆ, NAJLEPIEJ W TAKIEJ KOLEJNOŚCI, starszy, siwy mężczyzna o nieco piskliwym głosie; pierwszy raz pojawia się w mnisim kapturze, żeby wyglądać straszniej; potem okazuje się z pozoru miłym, starszym panem o okrągłej twarzy i bardzo zimnych, stalowych oczach, w których czai się śmierć i w ogóle straszne rzeczy.Norma Knowleden – NAUCZYCIELKA QWERTY’EGO I ANGELINY, PRZYJACIÓŁKA I SĄSIADKA ADELI GIBBLE, statecznie wyglądająca wiedźma, blond i włosy.

Pani Hill – STARSZA PANI, KTÓRA NIE CIERPI QWERTY’EGO, całkiem białe włosy, niebieskie oczka, niesympatyczna, dość niska, jest babcią Tony’ego Hilla

James Miles – CHODZI DO SZKOŁY Z QWERTYM, ALE JEST ROK STARSZY, brunet o niebieskich oczach, dość wysoki, patrzący na świat z wyraźną kpiną, generalnie dość dobrze się prezentuje, ale mu źle z oczu patrzy.

Tony Hill – CHODZI DO SZKOŁY Z QWERTYM, ALE JEST ROK STARSZY, wysoki o bardzo jasnych blond włosach, zły i niedobry, ale tak samo jak Miles – dobrze się prezentuje.

2 komentarze:

  1. Piękne nagrody i bardzo twórczy konkurs! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. :) Niestety, jeszcze nikt się nie zgłosił... Nagrody czekają, czas ucieka... :P

      Usuń