poniedziałek, 4 stycznia 2016

5 polskich społeczności, do których warto dołączyć

Pisałam już o kilku blogach, które lubię; teraz czas na parę słów o polskich społecznościach. Te są doskonałym miejscem do dzielenia się swoimi wpisami - tam też poznałam ciekawe blogi, do których teraz wracam. Niestety, nie wszystkie są "przyjazne" ogółowi użytkowników - czy to ze względu na ich tematykę, czy politykę moderatorów. Znam jednak wiele, które lubię i które są prowadzone w pozytywny sposób, co przyciąga sporą rzeszę blogerów. Na początek przedstawiam pięć z nich, w których sama jestem aktywna, a które są atrakcyjne dla innych, co zresztą udowadnia duża ilość wpisów. Numeracja jest przypadkowa. 1. Lubię czytać książki (kliknij)

Właścicielem społeczności jest Marek Gluza, autor książki pt. "Ja się jeszcze obudzę", skierowanej głównie dla dzieci i młodzieży. Społeczność ta przyciągnęła już ponad 17 tysięcy członków - bibliofilów. Znajdziemy tu sporo ciekawostek - recenzje tysiąca i jednej książek, zabawne zdjęcia, blogi związane z czytelnictwem i kulturą. To świetne miejsce dla wymiany myśli wszystkich, którzy uwielbiają zagłębiać się w świat książek. Zachęcam do regularnego odwiedzania.


2. W wolnej chwili (kliknij)

Spoleczność ta jest dla "wszystkich, którzy się nie nudzą". Jest ona dość aktywna - znalazło się już 2250 osób, którzy zawsze mając coś do roboty. Znajdziemy tu zbiór wszelkich blogów - od recenzji przez blogi osobiste po DIY, robótki ręczne, jedzenie, politykę i podróże. To miejsce dla każdego, gdzie na pewno znajdziesz coś dla siebie. W wolnej chwili zapraszam!


3. Polecamy co dobre (kilknij)

Jak pisze właściciel, grupa ta "służy do promowania ciekawych stron, filmów, zdjęć i innych rzeczy". I rzeczywiście, zbiór polecanych ciekawostek jest imponujący: czytelnik znajdzie tu blogi o różnorodnej tematyce: przepisy na dobre rzeczy, DIY, kosmetyki, akcesoria dla dzieci, zabawy, książki, filmy, podróże... Wszystko, co tylko wydaje ci się dobre i warte uwagi - możesz polecić właśnie tutaj. Moderator prosi jedynie o to, by nie powtarzać tych samych, już dodanych treści - w ten sposób społeczność jest bardziej interesująca, ponieważ nie natykamy się wciąż na te same wpisy. "Polecamy co dobre", utworzona przez "Domowe Sposoby", ma prawie 1700 członków. Dołącz i podziel się swoimi rekomendacjami.


4. Śmiech to zdrowie (kilknij)

Nic dodać, nic ująć. Śmiać się zdrowo jest zdrowo, a ta społeczność wam w tym pomoże. Zabawne wpisy, zdjęcia, gify, dowcipy - gwarantuję, że jakiekolwiek jest twoje poczucie humoru, znajdziesz tu coś dla siebie. Warto tu zjarzeć po dzienną dawkę humoru, a jeśli znasz jakiś zabawny żart - podziel się, aby poprawić nastrój innym. Bardzo lubię tę społeczność - nie tylko ja zresztą, bo dołączyło do niej prawie 700 osób! 


5. Podróże, wakacje, weekendy i wypady (kilknij)

Podróże to moje drugie najważniejsze hobby, któremu oddaję się na większą czy mniejszą skalę, gdy tylko mam okazję. Dlatego wśród moich ulubionych społeczności (podobnie jak wśród ulubionych blogów) po prostu nie mogło zabraknąć społeczności podróżniczej. Nie jest to jedyna z tej kategorii, którą lubię, ale jedna z pierwszych, do których zaglądam. Właścicielem jest Robert Soluch, moderatorami - Dorota Stachnik oraz kajaki-sztum.pl. Jest to zbiór ciekawych relacji z podróży - gorąco polecam. Zespół moderujący tę społeczność wymaga jednak, aby nazwy miejsc, o których piszemy oznaczone były tagiem #fknazwamiejsca (o czym sama notorycznie zapominałam, a o czym właściciel cierpliwie mi przypominał - w miły i uprzejmy sposób). Ciekawych świata jest wielu, a społeczność jest bardzo aktywna - posiada ponad 4400 członków. Sama udzielam się w wielu innych społecznościach, które są równie ciekawe - na pewno jeszcze o nich wspomnę. Na koniec chciałabym jednak dodać nieco autoreklamy i przedstawić wam moją własną, nową społeczność, która dopiero się rozwija:

Wszystko o książkach (i nie tylko) - kilknijMa ona dopiero 37 członków, ale zachęcam do przyłączenia się. Książki to główny temat, jednak możecie tu pisać o wszystkim, co was interesuje - promujcie siebie, swoje utwory, obrazy, piszcie o muzyce, którą tworzycie czy lubicie, o DIY, o robótkach i dłubankach oraz osobistych przemyśleniach i wycieczkach w nieznane - chcę stworzyć dla was kolejne miejsce, tak jak udało się to powyższym społecznościom, gdzie będziecie się czuli dobrze, u siebie i gdzie zawsze znajdziecie coś interesującego. I nigdy, nigdy nie zablokuję nikogo, kto chce wypromować siebie lub swoje prace. Obiecuję. I zapraszam. :)

8 komentarzy:

 1. Serdecznie pozdrawiam i ... dziękuję za ... "Podróże...". Wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie - wszystkiego dobrego w Nowym Roku i... dużo szczęśliwych, bezpiecznych podróży! Pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. część z nich widziałam , w jednej społeczności goszczę , a tamte chętnie przejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, mam nadzieję, że Cię zainteresują. ;) Pozdrawiam!! :)

   Usuń
 3. Ja na razie należę do Podróży! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też i lubię bardzo tą społeczność - mnóstwo ciekawostek i interesujących blogów. Pozdrawiam! :)

   Usuń
 4. Z kilkoma z tych społeczności jestem za pan brat :) I muszę przyznać, że faktycznie są najlepsze :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest parę innych, które lubię, ale ja w sumie lubię wszystkie, gdzie lubią mnie. :)

   Usuń