sobota, 17 września 2016

Brytyjski rejs, czyli felietony z Wysp

Od jakiegoś czasu mam przyjemność pisać dla portalu jednego z najpopularniejszych londyńskich tygodników - "Gońca Polskiego". W świetle ostatnich wydarzeń dotyczących Brexitu oraz ataków na Polaków w Wielkiej Brytanii, zapraszam na nową serię artykułów - będzie też o bardzo brytyjskim rejsie na bardzo brytyjskim statku. Poprzednie felietony znaleźć można TUTAJ (KLIK).1. "UE – nie ma drugiej takiej (a może jest?)"

Natrafiłam jakiś czas temu na komentarz jednego z "Brexitowców", w którym twierdził, że nie ma na świecie oragnizacji takiej jak UE, bo - według niego - ten model po prostu nie działa. Zaciekawiło mnie to i - po krótkim szperaniu w internecie - doszłam do ciekawych wniosków. Przeczytajcie o UNASUR - Unii Naródów Południowo-Amerykańskich oraz ASEAN - unii "Azjatyckich Tygrysów": LINK TUTAJ (kliknij). 


2. "Bajka o złym imigrancie"

Z powodu Brexitu dużo się mówi o imigracji, jednak jej obraz i prawdziwe przyczyny wyniku referendum w Wielkiej Brytanii z 23 czerwca 2016 roku są od lat zniekształcane przez media. Oto perspektywa osoby, która przez 12 lat obserwowała zmiany w Anglii i co tak naprawdę wpłynęło na nastroje w wyspiarskim kraju: LINK TUTAJ (kliknij).


3. "Morderstwo Polaka oznaką kryzysu"

Ten artykuł to odpowiedź na głośne i smutne wydarzenie, jakim było morderstwo Arka J. w Harlow. Polak został zabity przez grupę huliganów, gdy późnym wieczorem jadł pizzę, po tym, jak pomagał znajomemu malować pokój... To ohydne przestępstwo i inne jemu podobne to oznaka głebszego kryzysu społecznego panującego obecnie w UK. Dowiedzcie się więcej: LINK TUTAJ (kliknij).


4. "Brytyjski rejs"

Już od lat rejsy po morzach i ocenach, na wzór słynnej przeprawy "Titanica" (za wyjątkiem tej części, gdy statek rozbija się o górę lodową i tonie...), cieszą się w Wielkiej Brytanii ogromnym powodzeniem. Postanowiłam sprawdzić dlaczego i jak to jest spędzić dwa tygodnie na pokładzie olbrzymiego, luksusowego liniowca. Oto relacja z bardzo brytyjskiej wycieczki statkiem "Ventura": LINK TUTAJ (kliknij).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz