środa, 10 lutego 2016

Konkurs Walentynkowy

Zbliża się dzień św. Walentego. Walentynki, wypadające 14 lutego, obchodzone są w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Regiony Europy północnej i wschodniej dołączyły do walentynkowego grona znacznie później, a w Polsce święto to zyskało popularność dopiero w latach 90-tych XX w. Zwyczajowo z tej okazji zakochani obdarowują się kartkami z życzeniami oraz upominkami. Nie wszyscy jednak kochają walentynki. Dla niektórych, szczególnie singli, mają one nieco przytłaczający charakter - niektórzy twierdzą, że promują bycie w związkach, jednocześnie piętnując osoby, które akurat nie mają życiowego partnera lub po prostu nie są tym zainteresowane. Uważa się też, że jest to święto komercyjne, mające nabijać kieszenie handlowców, którzy po okresie bożonarodzeniowym cierpią na pewną stagnację.

Jakiekolwiek masz zdanie na ten temat, walentynki zakorzenione są już mocno w naszej kulturze i chyba niewiele możemy na to poradzić...

Z tej okazji też zapraszam do wzięcia udziału w walentynkowym konkursie.

Wszystko, co trzeba zrobić, to odpowiedzieć na pytanie:


Co jest Twoim wymarzonym prezentem walentynkowym i dlaczego? 


Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach lub prześlijcie na adres: monika.szostek@hotmail.co.uk.

Wśród wszystkich odpowiedzi zostanie rozlosowana specjalna walentynkowa nagroda - CD z najlepszymi przebojami Roda Stewarta, w klimacie romantycznym. Bardzo lubię tego artystę i uznałam, że płyta z jego utworami będzie idealną nagrodą w walentynkowym konkursie... Wśród nich znajdują się takie hity "old school", jak: "Baby Jane", "Maggie May", "What am I gonna do (I'm so in love with you)" czy nieśmiertelna piosenka "The First Cut is the Deepest" (teledysk poniżej).


Konkurs potrwa do północy 14 lutego, a losowanie płyty spośród wszystkich otrzymanych odpowiedzi odbędzie się w poniedziałek, 15.02. Nagroda zostanie wysłana pocztą.


Zapraszam wszystkich walentynkowiczów i miłośników romantycznych przebojów! 

2 komentarze:

 1. Czy ja też mogę ?
  Tu jest odpowiedź
  http://jagatoja.blogspot.com/2016/02/dzisiaj-kocham-cie-jeszcze-bardziej-niz.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy, żeby zjadał, co podasz, tak? ;-) Mój kręci nosem, ale za to sam gotuje (i jest w tym naprawdę dobry...). Fajny post, jak zwykle przeczytałam z ciekawością. :) Dzięki też za udział w konkursie, oczywiście trafiasz do puli. :)

   Usuń