czwartek, 16 czerwca 2016

"Qwerty: Więzi Rodzinne", czyli co się stanie w czwartej części?

Powieść "Qwerty: Więzi Rodzinne" (TOM IV) dostępna jest już w formie darmowego ebooka na stronie beezar.pl. LINK TUTAJ. Zapraszam wszystkich, którzy śledzą przygody chłopca. A dla tych, którzy jeszcze nie poznali Qwerty'ego, oto krótkie podsumowanie historii: 

Qwerty: Więzi Rodzinne
"Qwerty: Więzi Rodzinne" (TOM IV) Autor: Monika Szostek

W małej wiosce Corfe Castle na południu Anglii mieszka sobie pewien chłopiec. Wychowuje go wuj, Matthew; rodzice chłopca zniknęli i on sam nigdy ich nie poznał. Niestety, wuj Matt umiera - wtedy chłopiec trafia do domu jego siostry, ciotki Adeli Gibble. Państwo Gibble nie przepadają za niechcianym siostrzeńcem, podobnie jak ich dzieci, Sebastian i Dolores.

Donald i Adela Gibble
Państwo Gibble - rys. Grzegorz Gino Nita

Wkrótce chłopiec dowiaduje się, że posiada niesamowite talenty - jest bardzo uzdolnionym telekinetykiem, co oznacza, że potrafi przenosić przedmioty siłą woli. Mało tego, potrafi kontaktować się z innymi w myślach, a także robić niebezpieczne sztuczki z biegiem czasu...

Na początku wydaje mu się, że jego nowi znajomi, państwo Sandbanks, ich córka Angelina i John White, którzy mówią mu o tym wszystkim zwariowali... Ale, z racji tego, że 12-letni Qwerty boi się wariatów, udaje, że im wierzy. Wszystko okazuje się jednak prawdą... A że prawda zwykle boli, nasz bohater przekonuje się na własnej skórze, że posiada potężnych wrogów... Najpierw chcą go zabić; po pewnym czasie jednak lider tajemniczego stowarzyszenia, Asqualor, zmienia zdanie. Od teraz chce chłopca zrekrutować do swoich szeregów...

Dzieje się tak za sprawą - być może - pewnej nieco zwariowanej kobiety, imieniem Sylvia. Qwerty spotyka ją przypadkiem, a ona, umierając w jego obecności, przekazuje mu cząstkę swojego niebezpiecznego talentu. Problem w tym, że Sylvia Krammer, aka Sylvia Ragliani, miała brata... Troy Ragliani, najpotężniejszy przestępca, jakiego widział cywilizowany świat, został wynajęty przez Asqualora, by rozprawić się z Qwertym. A po tym, co dzieje się z jego siostrą - cóż, sprawy między Qwertym i Troyem przybierają bardziej osobisty charakter. W dodatku Qwerty, nie wiedząc jeszcze, kim była Sylvia i myśląc, że Troy był sprawcą jej śmierci, w pojedynkę niszczy siedzibę firmy Raglianiego - potężny wieżowiec Sunny Enterprises, wybudowany w Londynie.

Troy Ragliani
Troy Ragliani, rys. Grzegorz Like

Po tych wydarzeniach chłopiec uczy się kodu postępowania - zasad, których każdy obdarzony ponadprzeciętnymi zdolnościami musi przestrzegać, aby świat nie stanął do góry nogami. W taki sposób poznaje Lee, nauczyciela, który znał jego matkę. Rodzice chłopca żyją, ale ich pamięć została wymazana przez wrogów rodziny Seymore'ów.

Troy niemal zabija chłopca w widowiskowym pojedynku w ZOO, na wybiegu białych lwów. Qwerty'emu jednak udaje się obronić. Organizacja, dla której pracuje John White depcze Troyowi po piętach i - nieco wbrew sobie - Qwerty ostrzega go przed niebezpieczeństwem, nakazując Raglianiemu wyjechać z Anglii i nigdy nie wracać. Ragliani - również wbrew sobie - przyjmuje te warunki, nie dając jednak chłopcu żadnej gwarancji ich wypełnienia.

I to mniej więcej doprowadza nas do części czwartej. Chłopiec, nękany złymi snami, wciąż próbuje prowadzić normalne życie, wypełnione szkołą, grą w rugby i znajomymi. Ale kłopoty wciąż za nim podążają: śledzi go tajemniczy listonosz, który pracuje nawet w niedziele... W dodatku poznaje Kate - jasnowłosą piękność, w której jednak coś mu się nie podoba... Okazuje się spokrewniona z Asqualorem; nie wie jednak nic o jego przestępczej działalności i nie posiada żadnych specjalnych umiejętności. Gdy Qwerty próbuje ją przed nim ostrzec umawiając się z nią do lodziarni, Kate z oburzeniem wychodzi, a jeden z ludzi Asqualora przekazuje chłopcu ostrzeżenie swojego szefa. Spotykając się z Kate, Qwerty przekroczył granice, które akceptuje jego wróg.

To początek zgubnych w konsekwencje wydarzeń: już wkrótce Angelina i Lilly zmuszone są stanąć twarzą w twarz z Asqualorem, a John White prawie przypłaca życiem kolejną "robotę" Troya... Czy uda im się wybrnąć z opresji? Czy Qwerty pokona swoich wrogów? Czy Troy wróci, by skończyć to, co zaczął dwa lata wcześniej? Przekonajcie się sami...

"Qwerty: Więzi Rodzinne" to czwarta, przedostatnia część pierwszej serii przygód Qwerty'ego.

Trzy pierwsze części przygód Qwerty'ego Seymore'a dostępne są jako darmowe ebooki na stronie beezar.pl


"Qwerty: Historia" - KLIK

"Qwerty: Zagubiony w Czasie" - KLIK 

"Qwerty: Kod Honoru" - KLIK

Qwerty powieść seria

Część czwarta, pt. "Qwerty: Więzi rodzinne" dostępna jest TUTAJKsiążki dostępne są także w wersjach papierowych na portalu Amazon: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz