wtorek, 12 kwietnia 2016

Qwerty rysunkowo - galeria obrazów

W ciągu ostatniego roku i trochę kilku utalentowanych rysowników zdążyło uwiecznić postacie z książek o Qwertym. Co zresztą szalenie mi się podoba, ponieważ uwielbiam oglądać je w wersji rysowanej - nabierają wtedy życia i kolorów. Specjalnie dla Was zebrałam kilka prac, w tym część, której jeszcze nie publikowałam i mam przyjemność zaprezentować je w tym wpisie. Oto bohaterowie serii przygód chłopca: 

AUTOR: PAWEŁ BŁOŃSKI


Powyżej znajdziecie niepublikowany dotychczas wizerunek głównego bohatera książek, Qwerty'ego ("Qwerty: Historia", "Qwerty: Zagubiony w Czasie" i "Qwerty: Kod Honoru"). Zainspirowany sceną drugiej części, podczas której Qwerty przedstawia się Sylvii jako "magik". Ale o tym musicie już poczytać (na przykład TUTAJ).


A oto scena walentynkowa pomiędzy Qwertym i Lilly ("Qwerty: Kod Honoru"). Przeczytać ją można na blogu TUTAJ.


I wreszcie wariacja wizerunku głównego bohatera w wykonaniu Pawła Błońskiego. Jak Wam się podoba?

AUTOR: GRZEGORZ LIKE


Powyżej - państwo Sandbanks, Roger i Terry. Stateczna, szczęśliwa para, żyją w przyjemnym, żółtawym domu na cichym przedmieściu Poole, z córką Angeliną. Wydają się całkiem zwyczajni i nad zwyczaj mili. Ale co oznaczają ciągłe znaczące spojrzenia wymieniane z Johnem? Oni coś wiedzą, ale nie mówią co. Więcej o tym duo można przeczytać TUTAJ.


Ruda, nieco zwariowana, rozmowa z nią przypomina jazdę na kolejce górskiej... z zakrętami. A jednak Sylvia okazuje się kluczową postacią w całej historii. Więcej o tej dziwnej, lubiącej pomarańczowy kolor osobie przeczytacie TUTAJ.


Ach, Troy... Troy Ragliani. Można by tysiąc ksiąg o nim napisać, a i to nie wystarczy. O jednym jednak muszę wspomnieć: wszystkie panie powinny się przy nim mieć na baczności... Więcej o tej niezwykle barwnej postaci TUTAJ i TUTAJ.


John White to mój kolejny ulubieniec, a Grzesiek oddał jego wizerunek wręcz idealnie - to właśnie on, proszę państwa, wygląda jak wojskowy, w swojej kurtce i z krótko przystrzyżonymi, siwymi włosami. Ale kim tak naprawdę jest John White i dlaczego zawsze zjawia się w najbardziej odpowiednim momencie? Więcej o Johnie TUTAJ.


No i jest - Josh Ferguson, szkolny zabijaka, w wieku 12 lat. Wyrośnie później na kawał drania, ale i tak zaskoczy czytelnika. Więcej o Joshu możecie dowiedzieć się STĄD.

AUTOR: HUBERT RONEK


Znacie już chyba wuja Donalda Gibble'a? Jeśli nie, to poznajcie go TUTAJ. To wersja Huberta - wuj Donald, agent nieruchomości, w pełnej krasie. A teraz pytanie za sto punktów: kogo Wam przypomina...? ;-) Wskazówka: patrz pewien starszy polityk...


Kto przeżył już spotkanie z Asqualorem? Nie polecam bliższego kontaktu z tym panem - nawet wyjście na kawę może skończyć się nieprzyjemnie. Więcej o tym niebezpiecznym, choć z pozoru miłym starszym gentlemenie można przeczytać TUTAJ.


A oto nigdzie dotychczas niepublikowana wersja Rogera Sandbanksa, w wykonaniu Huberta. Oczywiście, hobby Rogera to ryby - wszelkiego rodzaju. Posiada on imponujące akwarium - tylko jedno, dzięki rozsądkowi swojej żony (inaczej już dawno zamieniłby swój dom w oceanarium).


I - sam Qwerty Seymore, szkice w wykonaniu Huberta Ronka. Genialna kreska, główny bohater uchwycony w wieku lat 12-13.

AUTOR: GRZEGORZ NITA


Rysunki Grześka Nity są już Wam chyba bardzo dobrze znane, jeśli tylko zajrzeliście na ten blog. Oto Qwerty - pierwsza na świecie podobizna głównego bohatera. Mnie urzekła od razu... Więcej na temat rysunków można znaleźć TUTAJ.


A oto cała rodzina Gibble'ów, z którą mieszka nasz główny bohater. Skawszona jak cytryna ciotka Adela, wuj Donald, wielki jak góra, i ich dwójka dzieci - bliźniaki Dolores i Sebastian.


Powyżej - Angelina Sandbanks. Przyjaciele mówią na nią po prostu Ange. W szkole prezentuje się w idealnym mundurku, ale po szkole nie ma dla niej nic lepszego jak wygodne ciuchy i ulubione, podarte trampki. Ona i Qwerty szybko się zaprzyjaźniają...


A na sam koniec - paczka Qwerty'ego: rudowłosa, wygadana Lisa, uśmiechnięta Gemma, nieco ciamajdowaty Jerry i poetyczna Lilly. :-)

Wszystkie trzy części serii dostępne są obecnie w wersji elektronicznej za darmo. Ściągnąć je można ze strony beezar.pl - linki poniżej:

"Qwerty: Historia" - KLIK

"Qwerty: Zagubiony w Czasie" - KLIK 

"Qwerty: Kod Honoru" - KLIK


4 komentarze:

 1. Nie znam te postaci, ale poszukam w księgarni z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, w księgarniach się nie znajdą... Ale polecam darmowy ebook: http://beezar.pl/ksiazki/qwerty-historia :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Fajne rysunki - zazdroszczę "rysowaczowi" talentu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ja też... Tak nie umiem... ;-)

   Usuń